Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zestawy fotowoltaiczne

( ilość produktów: 35 )

Zestawy fotowoltaiczne to jedna z propozycji dla wymagających klientów, którzy szukają gotowych rozwiązań w naszej hurtowni PVSTAR z siedzibą w Krakowie. Zestawy fotowoltaiczne, których zadaniem jest wyprodukowanie energii elektrycznej, składają się z paneli fotowoltaicznych, odpowiedniej mocy inwertera oraz niezbędnego akcesorium do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu bądź gruncie.

Zestawy fotowoltaiczne w PVSTAR

W naszej hurtowni PVSTAR znajdziecie Państwo zestawy fotowoltaiczne które składają się z paneli fotowoltaicznych Longi Solar 365W oraz odpowiednio dobranych inwerterów renomowanej marki Growatt, która posiada serwisowanie w Polsce, co w późniejszym okresie w razie ewentualnej usterki może się okazać istotne (niektórzy znani producenci inwerterów nie posiadają przedstawicielstwa w Polsce, co znacznie utrudnia serwisowanie). W zestawach tych znajdują się również odpowiednio dobrane wysokiej jakości i posiadające niezbędne certyfikaty rozdzielnie PV do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej od strony AC i DC. Zestawy PV przygotowane przez PVSTAR zostały przygotowane z myślą o montażu paneli na blasze, dlatego do każdego z nich dołączono mostki trapezowe. PVSTAR to hurtownia fotowoltaiczna, która stale się rozwija dlatego realizujemy indywidualne zamówienia również na inne rodzaje dachów czy powierzchnie. Każdy zestaw fotowoltaiczny do samodzielnego montażu można modyfikować. W standardowym wyposażeniu takiego zestawu PV jest falownik renomowanej firmy Fox Ess, ale można też dobra inny falownik renomowanych producentów takich jak Growatt, Solar Edge. W ofercie PVSTAR zestawy fotowoltaiczne można dzielić ze względu na miejsce samodzielnego montażu:

  • przeznaczone na blachodachówkę

  • przeznaczone na blachę ceramiczną

  • przeznaczone na blachę trapezową

  • przeznaczone do montażu na gruncie

     

Zestaw fotowoltaiczny – zasada działania

Każdy zestaw fotowoltaiczny składa się z paneli fotowoltaicznych. Moduły te zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystują zdobytą energie słoneczną do produkcji energii elektrycznej trafiającej później do inwertera, który zmienia prąd stały na prąd zmienny, zasilający wszystkie urządzenia w naszym domu.

Dlaczego falownik jest tak ważnym elementem całego zestawu paneli fotowoltaicznych?

Głównym zadaniem inwertera jest zmiana napięcia stałego na zmienne i nadanie kształtu wyjściowej fali zmienno-napięciowej. Właśnie to powoduje, że w każdej instalacji fotowoltaicznej powinno używać tylko sprawdzonych inwerterów tak jak falowniki Growatt czy Fox Ess, z wysokimi stopniem niezawodności oraz wskaźnikiem sprawności. Szczególnie istotna jest duża sprawność inwertera przy niepełnym obciążeniu.

Zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu – konstrukcja

W zależności od tego gdzie nasza instalacja ma się znajdować, będziemy potrzebować różnych konstrukcji pod fotowoltaikę. Najłatwiej zamontować moduły fotowoltaiczne z zestawu fotowoltaicznego do samodzielnego montażu na dachu, gdyż w trakcie montażu paneli wykorzystujemy przeważnie naturalny kąt dachu, jeżeli jest on dachem spadzistym. Montaż paneli na dachu jest polecany zwłaszcza w domach o południowym azymucie. Dachy na budynkach mogą być jednak zupełnie płaskie, gdzie trzeba wykorzystać inną konstrukcję, która pozwoli na ustawienie paneli fotowoltaicznych pod odpowiednim kątem. Taka konstrukcja jest przeważnie droższa, jednak pozwala ona na optymalne ustawienie pozycji paneli fotowoltaicznych w taki sposób, aby były one jak najbardziej wydajne. W zależności od rodzaju dachu spadzistego czy płaskiego, będziemy montować konstrukcję w trochę inny sposób, tak aby była ona solidnie przytwierdzona do dachu. Zestawy paneli fotowoltaicznych nie muszą być montowane na budynku – jeżeli na przykład powierzchnia dachu jest zbyt mała albo najlepsze pod względem nasłonecznienia miejsce będzie za bardzo zacienione, warto rozważyć zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na gruncie. Jeżeli wiedzą Państwo jakiego rodzaju konstrukcja jest potrzebna, a nie ma jej w naszej hurtowni, najlepiej się z nami skontaktować, a przygotujemy zestaw fotowoltaiczne do samodzielnego montażu, tak aby spełniał on Państwa oczekiwania.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2021-06-19
Bardzo miła obsługa klienta, opłata za transport niewygórowana bardzo polecam tą firmę
pixel