Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Konstrukcje pod fotowoltaikę

( ilość produktów: 39 )

Hurtownia PVSTAR – Kraków oferuje gotowe konstrukcje pod fotowoltaikę oraz elementy montażowe, których zadaniem jest przymocowanie paneli na różnych rodzajach pokryć dachowych, gruntach czy innych elementach konstrukcyjnych. W naszej hurtowni PVSTAR znajdą Państwo klemy końcowe i środkowe, mostki trapezowe, profile aluminiowe, śruby dwugwintowe i wiele innych elementów, które niezbędne są w czasie montażu konstrukcji pod fotowoltaikę.

Konstrukcje pod fotowoltaikę – Rodzaje

Biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonana jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne możemy je podzielić na:

  • Konstrukcje pod fotowoltaikę wykonane tylko i wyłącznie z metali nierdzewnych, jak stal nierdzewna i aluminium;

  • Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne ze stali ocynkowanej ogniowo i aluminium oraz połączeń z stali nierdzewnej;

  • Ostatnim rodzajem konstrukcji są konstrukcje PV wykonane w całości ze stali ocynkowanej ogniowo.

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na dachu płaskim

W zależności od rodzaju powierzchni na której montujemy panele na dachu płaskim można to zrobić na cztery sposoby.

Pierwszy system montażowy to system bez konieczności balastu – kiedy to konstrukcja pod panele fotowoltaiczne montowana jest do powierzchni dachu przy pomocy bloków betonowych. Taka metoda montażu samej konstrukcji sprawia, że cały system montażowy razem z panelami fotowoltaicznymi jest wytrzymały na działanie wiatru.

Drugi system montażowy na dachu płaskim wykorzystuje dodatkowe bloki betonowe dla wsporników dla paneli PV. Takimi blokami betonowymi mogą być bloczki fundamentowe – są one najczęściej wykorzystywane do balastowania w Polsce.

Trzecia metoda montażu konstrukcji pod panele PV to montaż na konsoli. Oznacza to, że moduły fotowoltaiczne przymocowuje się do specjalnej konsoli z tworzywa sztucznego, która następnie ustawia się na dachu. Konsolę ta od środka wypełnia się balastem np. bloczkami betonowymi bądź żwirem.

Czwarta metoda montażu stelażu do fotowoltaiki służy do przymocowania konstrukcji fotowoltaicznych na dachach betonowych. Panele fotowoltaiczne można wówczas ustawić na konstrukcji wsporczej przymocowanej na ramach ze stali do dachu i opierających się na słupkach, które zostały wcześniej przytwierdzone do powierzchni dachu.

Konstrukcje fotowoltaiczne - mocowanie na dachach skośnych

Tak jak w przypadku dachów płaskich również sposób montażu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne jest zależny od rodzaju dachu. Na przykład w przypadku dachów skośnych pokrytych blachodachówką do mocowania paneli PV może posłużyć nam szyna montażowa inaczej zwana profilem. Taki stelaż do fotowoltaiki mocuje się za pomoc śrub dwugwintowych do krokwi dachu, a użycie tego specjalnego rodzaju śrub pozwala nam na szybkie i proste dostosowanie wysokości konstrukcji do naszych potrzeb.

W przypadku dachów skośnych pokrytych dachówką ceramiczną całą konstrukcję przymocowuje się do krokwi za pomocą specjalnych uchwytów, które pozwalają na regulację wysokości konstrukcji fotowoltaicznych oraz ich wypoziomowanie.

W przypadku blachy trapezowej wykorzystywana jest specjalna szyna, która jest układana na trzech garbach blachy, a szynę przytwierdza się za pomocą blachowkrętów. Panele fotowoltaiczne montuje się za pomocą klem do stelażu do fotowoltaiki.

Blacha trapezowa to zmodyfikowana, stosowana wcześniej blacha falista. Jest sporo sztywniejsza od swojej poprzedniczki. W tym systemie wykorzystuje się specjalną szynę, która jest układana na trzech garbach blachy. Za pomocą blachowkrętów przytwierdza się szynę. Pozostaje montaż paneli za pomocą klem.

Konstrukcje pod fotowoltaikę na gruncie

W ofercie naszej hurtowni PVSTAR można też znaleźć zestawy z konstrukcją pod fotowoltaikę na gruncie o różnych mocach. Konstrukcja składa się z wytrzymałych profili i innych elementów takich jak klemy końcowe, klemy środkowe - potrzebnych do samodzielnego montażu paneli na gruncie. W razie potrzeby istnieje również możliwość dokupienia uziemienia.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Profesjonalne podejście do klienta, sprzedawca doradził i wszystko działa jak należy
2021-12-15
Dosc szybko wykonane zamowienie
pixel