Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabezpieczenia instalacji PV

( ilość produktów: 49 )

Zabezpieczenia do fotowoltaiki to bardzo ważna kwestia, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne całej instalacji. Nie ma co ukrywać, iż instalacje PV to stosunkowo duży koszt, a brak odpowiedniego ich zabezpieczenia może spowodować pożar, zepsucie sprzętu czy nawet zniszczenie całej fotowoltaiki. Właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenia do fotowoltaiki, które powinny spełniać określone wymagania, zgodne z normami europejskimi.

Zabezpieczenia do fotowoltaiki w naszej hurtowni

W ofercie PVSTAR.PL znajdą Państwo zabezpieczenia do fotowoltaiki dwóch typów. Pierwszym ich typem są zabezpieczenia od strony AC inwertera. Drugiem typem zabezpieczeń fotowoltaiki są zabezpieczenia od strony DC inwertera. Oferujemy wysokiej jakości zabezpieczenia znanych polskich i niemieckich dystrybutorów takich jak APAR, EATON czy Weidmüller, które cenią sobie nasi stali klienci. Zabezpieczenia te stosowane w fotowoltaice cieszą się dobrą opinią wśród instalatorów.

Dobór zabezpieczeń do instalacji pv

Wiele firm instalatorskich popełnia coraz więcej błędów, jeżeli chodzi o zabezpieczenie instalacji fotowoltaicznej. Może to wynikać z niewiedzy instalatora, który wcześniej zajmował się czymś zupełnie innym, co może skutkować dużą ilością prostych błędów, zagrażających nawet życiu osób korzystających z instalacji.

Instalatorzy często zapominają o tym, że są odpowiedzialni za swoją pracę i decydują się na montaż zabezpieczeń najniższej jakości. Często dobór zabezpieczeń do instalacji pv jest nie odpowiedni. Jest ich za dużo – co raczej nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa, ale ma znaczący wpływ na cenę montażu całej instalacji. Zabezpieczeń instalacji PV bywa także za mało, co może przełożyć się na nieprawidłowe ich działanie w czasie przeciążenia i doprowadzić do pożaru całej instalacji PV.Instalatorzy zapominają o tym, że to oni ponoszą odpowiedzialność za źle wykonaną instalację oraz koszty, które wynikły z nieodpowiedniego montażu instalacji. Do najczęstszych błędów w doborze zabezpieczeń do instalacji PV zalicza się stosowanie ograniczników dwupolowych, które nie są odporne na zwarcia. Często zdarza się, że instalatorzy korzystają z bezpieczników topikowych już wtedy, kiedy mamy jeden bądź dwa łańcuchy. Do nagminnych sytuacji należy również wykorzystywanie ograniczników przeznaczonych do strony AC, do zabezpieczenia strony DC, co może powodować powstanie łuku prądu stałego i doprowadzić do uszkodzenia skrzynki przyłączeniowej. Kolejne błędy związane są z instalacją fotowoltaiczną zamontowaną na obiektach z instalacją odgromową. Często instalatorzy zapominają o tym, że instalacja odgromowa ma za zadanie przejąć bezpośrednią siłę uderzenia i jeżeli instalacja PV jest za blisko, może to doprowadzić do pożaru instalacji fotowoltaicznej.

Wielu z tych problemów można uniknąć stosując gotowe rozwiązania – rozdzielnie do zabezpieczenia instalacji od strony AC i DC, które dostępne są w naszej ofercie. Rozdzielnie te można dobrać odpowiednio ze względu na liczbę stringów i rodzaj falownika, dzięki czemu każda instalacja fotowoltaiczna zostanie zabezpieczona w sposób optymalny.

Jakie zabezpieczenia do fotowoltaiki wybrać?

 

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jakie zabezpieczenia do fotowoltaiki wybrać. Jest to jedno z podstawowych pytań zadawanych przez naszych klientów. Zastanawiają się oni nie tylko nad marką ale i parametrami. Poniżej postaramy się odpowiedź na pytanie jakie zabezpieczenia do fotowoltaiki wybrać.

 

Po pierwsze nie muszą to być zabezpieczenia renomowanych producentów. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie parametry zabezpieczeń zastosowanych w rozdzielnicy AC czy DC. Zabezpieczenia renomowanych producentów zazwyczaj cechują się odpowiednimi parametrami ale na rynku można znaleźć też zabezpieczenia mniej znanych producentów, które mają lepsze bądź takie same parametry, a ich cena jest stosunkowo niska ze względu na to, że ich marka nie jest aż tak znana wśród producentów. Warto też zwrócić uwagę na to czy zabezpieczenia PV mają budowę modułową, dzięki czemu w prosty sposób wymienimy tylko niepoprawnie działający wkład bez potrzeby wymiany całego zabezpieczenia.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2022-03-08
Szybka dostawa, dobra cena.
pixel