Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Złącza MC4

( ilość produktów: 5 )

Każda instalacja fotowoltaiczna powinna zostać wykonana w taki sposób, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Należy ją budować w oparciu o komponenty najwyższej jakości, które zapewnią nieprzerwaną pracę całego systemu na długie lata.

Zarówno klienci jak i instalatorzy zwracają dużą uwagę na wydajność paneli fotowoltaicznych czy inwerterów. Wiedzą też, że zastosowanie przewodów solarnych wysokiej jakości ma znaczący wpływ na działanie fotowoltaiki. Czasami jednak zdarza się, że zapominają, że zastosowanie odpowiedniego łączenia pomiędzy kablami solarnymi ma również znaczenie. Takim połączeniom powinno stawiać się podobne wymagania jak w przypadku przewodów fotowoltaicznych, dlatego powinny być one odporne na mróz, deszcz czy wysokie temperatury. Łącza takie powinny zostać wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią stopień ochrony IP67 albo wyższej, dzięki czemu przewody solarne nie rozłączą się pod wpływem warunków atmosferycznych po paru miesiącach, a to zaoszczędzi nam ponownego wchodzenia na dach i sprawdzania całej instalacji fotowoltaicznej w poszukiwaniu usterki.

Do łączenia przewodów solarnych, paneli czy inwerterów najlepiej sprawdzają się wysokiej jakości złącza MC4.

Złącza MC4 – co to takiego?

Złącza MC4 przeznaczone są między innymi do łączenia inwerterów i modułów fotowoltaicznych. Sprawdzą się zarówno w małych instalacjach przydomowych jak i w przypadku dużych farm fotowoltaicznych. Zadaniem złączy MC4 jest zapewnienie szczelności na długie lata pracy modułów fotowoltaicznych. Dzięki zastosowaniu konektorów MC4 zapobiegamy dostaniu się wody czy pyłów w przypadku łączenia przewodów solarnych, dzięki czemu zapobiegamy powstaniu przeciążeń i mniejszej wydajności pracy modułów fotowoltaicznych, co jest bardzo istotne zarówno ze względu zarówno na bezpieczeństwo, jak i samą produkcję energii elektrycznej.

Konektor MC4 w hurtowni PVSTAR.PL w Krakowie

W ofercie PVSTAR.PL znajdą Państwo konektory MC4 wykonane z najwyższą solidnością. Każdy konektor MC4 w PVSTAR.PL cechuje się stopniem ochrony o IP67, co zapewnia szczelność mechaniczną oraz zapobiega wnikaniu obcych ciał stałych takich jak pyły, a także wody do środka konektora. W naszej hurtowni znajdą Państwo zarówno pojedyncze konektory MC4 spełniające normy EU EN60529 (1 komplet męski i żeński), jak i równoległe konektory podwójne i potrójne, które znacznie ułatwiają odpowiednie i bezpieczne okablowanie paneli fotowoltaicznych czy inwertera. Są one zgodne z normą EN55032.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2022-03-08
Szybka dostawa, dobra cena.
pixel