Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Uziemienie Instalacji PV

( ilość produktów: 4 )

Uziemienie instalacji PV Fotowoltaika staje się coraz popularniejszym sposobem na pozyskanie energii. Jest to m.in. związane z modą proekologiczną. Ciągle rosnące ceny prądu elektrycznego mają ogromny wpływ na rozwój fotowoltaiki w Polsce i na świecie, dlatego stosując instalacje, znacznie się od nich uniezależniamy. Instalacje fotowoltaiczne, które zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi przepisami są całkowicie bezpieczne. Fotowoltaikę zawsze montuje się na zewnątrz budynku, w związku z czym bardzo często powtarza się pytanie, czy wymaga ona uziemnienia?

Uziemienie paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika jest instalacją, która produkuje prąd w całkowicie bezpieczny sposób. Chociaż ryzyko nieprawidłowego funkcjonowania w wyniku przepięcia jest bardzo małe, to warto zadbać o prawidłowe uziemienie fotowoltaiki, czyli połączeń wyrównawczych modułów i falowników z gruntem o napięciu równym 0. Uwzględnienie uziemienia nie jest wymagane przez żadne przepisy, jednak jego obecność wpływa na wzrost bezpieczeństwa całej instalacji fotowoltaicznej. Ubezpieczyciele bardzo często wymagają od klientów, aby ich instalacja pv posiadała uziemienie, dzięki czemu zyskują pewność, że będzie ona bezpieczna.

Uziemienie fotowoltaiki – po co je wykonywać?

Jak zostało wspomniane na początku, instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezpieczne. Choć same z siebie nie przyciągają piorunów, zawsze trzeba mieć na uwadze, że zdarzają się wyjątki i istnieje ryzyko, że fotowoltaika będzie narażona na działanie czynników atmosferycznych. Tak jak w przypadku zwyklej instalacji elektrycznej, uderzenie pioruna może spowodować pożar całego budynku, a co za tym idzie –  zniszczyć całą fotowoltaikę i podłączony do prądu sprzęt elektryczny. W najgorszym wypadku pożar instalacji może przyczynić się do śmierci osób, które budynku przebywają w danym budynku. Uziemienie paneli PV zabezpiecza przed negatywnymi skutkami wyładowań atmosferycznych. Należy pamiętać, żeby uziemienie fotowoltaiki zostało zamontowane w sposób prawidłowy, w przeciwnym razie nie będzie spełniać swojej funkcji. Dobrze jest więc poszukać firmy specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach i posiadającej pozytywne opinie wśród klientów. Jakość często idzie w parze z ceną, dlatego warto zainwestować swoje pieniądze i nie martwić się o usterki czy szybką wymianę elementów uziemienia. Ważną kwestią jest nie tylko bezpieczeństwo samej fotowoltaiki, ale przede wszystkim energetycznych urządzeń oraz wszystkich osób, które przebywają w budynku, do którego dostarczana jest energia ze słońca. Warto też sprawdzić kwalifikacje osób pracujących w danej firmie oraz posiadane przez nich uprawnienia. Trzeba mieć na uwadze, żeby nie wykonywać uziemienia na własną rękę. Uziemienie paneli fotowoltaicznych powinno zostać wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej. W ofercie hurtowni fotowoltaicznej PVSTAR z siedzibą w Krakowie można znaleźć dwa rodzaje uziemień wykonanych z najwyższej jakości elementów z unijnymi certyfikatami. Dobierane są w zależności od wielkości mikroinstalacji fotowoltaicznej. Zamówienia realizujemy na bieżąco – wysyłka następuje w ciągu 24h od dokonania zakupów. Możliwy też jest odbiór osobisty w naszym magazynie przy ulicy Łowińskiego w Krakowie. Nie zwlekaj, już teraz kup uziemienie paneli fotowoltaicznych do swojej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jeżeli nie masz swojej fotowoltaiki – wybierz odpowiedni zestaw PV i dobierz do niego uziemienie instalacji pv w zależności od mocy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Profesjonalne podejście do klienta, sprzedawca doradził i wszystko działa jak należy
2021-12-15
Dosc szybko wykonane zamowienie
pixel