Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Off-grid, UPS, działka, kamper, kemping

( ilość produktów: 18 )

Czym jest instalacja off-grid?

Instalacja off-grid, nazywa też potocznie instalacją wyspową, cechuje się całkowitym oderwaniem o sieci energetycznej.  Fotowoltaika off grid jest więc całkowicie niezależnym i samowystarczalnym bytem, a jej zadaniem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb energetycznych budynku. W ciągu roku ilość energii produkowanej dzięki panelom fotowoltaicznym jest różna, dlatego zastosowanie akumulatorów energii umożliwia magazynowanie jej i wykorzystanie wtedy, kiedy tej energii produkowanej jest zbyt mało np. zimą – dzień słoneczny jest krótszy. Instalacja fotowoltaiczna typu off – grid jest całkowicie legalna, jeżeli jej moc elektryczna nie przekracza 40kW. Nie trzeba mieć pozwolenia na budowę czy zgłaszać w urzędzie, co znacznie ułatwia montaż fotowoltaiki. Fotowoltaika off -grid zarówno jak i tak on-grid ma swoje zalety i wady. Niewątpliwe podstawową zaletą instalacji off-grid jest to, iż cały wyprodukowany prąd może być wykorzystany przez właściciela, dzięki możliwości zmagazynowania energii wyprodukowanej w okresach bardziej słonecznych w specjalnych bateriach znajdujących się w zestawach off-grid. Stosując instalację off-grid uniezależniamy się całkowicie od firm, które dystrybuują energię elektryczną w sieci.  Koszty pozyskania energii elektrycznej przy zastosowaniu fotowoltaiki off-grid są stabilne i niezmienne, dzięki możemy nie martwić się o drastyczne podwyżki prądu. Stosowanie na duża skalę instalacji fotowoltaicznej off grid przyczynia się również do odciążenia sieci energetycznej, a tym samym uprościć przesył energii elektrycznej przez dystrybutora.  Magazyn energii znajdujący się w zestawię, gwarantuje posiadaczom fotowoltaiki ciągłość zasilania w sytuacji awarii sieci energetycznej, a co za tym idzie bezpieczeństwo i spokój. Do wad fotowoltaiki off-grid należy miedzy innymi konieczność magazynowania energii w akumulatorach na okres obniżonej produkcji. Magazyny energii są drogie i trzeba je systematycznie ładować. Sam koszt montażu jest wyższy w porównaniu do instalacji on-grid, a akumulatory trzeba cyklicznie wymieniać, aby mogły one w sposób efektywny gromadzić energię.   Istnieje wiele dofinansowań chociażby Program 4.0 Mój Prąd, dzięki któremu znacznie obniżymy koszty związane z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej. Ten fakt powinien nam znacząco pomóc w podjęciu decyzji o zakupie fotowoltaiki off-grid. Jednym z zastosowań instalacji off-grid to tak zwana fotowoltaika do kampera.

 

Fotowoltaika do kampera - niezależność energetyczna w wakacje i w podróży 

Świat idzie do przodu, a my upraszczamy sobie życie co raz bardziej. Trudno nam wyobrazić sobie życie bez urządzeń elektrycznych takich jak komputer, komórka czy światło. Naukowcy wymyślają to co raz to nowe sposoby na pozyskiwanie energii elektrycznej. Jednym z takich pomysłów są zestawy fotowoltaiczne do kampera. Są to zestawy fotowoltaiczne off grid, składające się paneli i modułów fotowoltaicznych, magazynu energii. Zestaw taki umożliwia nam pozyskanie prądu w miejscach, w których go w ogóle nie ma. To znacznie poszerza nam możliwości podróżowania. Wyprodukowany prąd możemy wykorzystać do naładowania telefonu, obejrzenia telewizji czy podłączenia lodówki, a nawet pompy ciepła.

Zestaw solarny na działkę – również off-grid

Zestawy solarne na działkę to doskonały pomysł zwłaszcza tam, gdzie podłączenia do sieci energetycznej nie ma. Zestaw solarny na działkę sprawi, że nie musimy martwić się o brak prądu, a co za tym idzie nie musimy myśleć o braku gorącej wody z czajnika, braku radia czy brak możliwości podładowania telefonu. Zestawy solarne są łatwe w montażu – w każdym z nich znajduje się magazyn energii, dzięki czemu wyprodukowany prąd magazynujemy na mniej słoneczne dni w zimie.  Jest to duża niezależność w stosunku do ciągle rosnących cen energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu magazynu energii w zestawach solarnych na działkę odciążamy sieć energetyczną, która ostatnimi czasy bywa nadmiernie przeciążona przez instalacje typu on grid. Zastosowane w naszych zestawach baterie Volt Deep Cycle, które są akumulatorami żelowymi cechującymi się dłuższą żywotnością i lepsza zdolnością cykliczną.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2022-08-30
Szybka realizacja zamówienia. Zgodnie z opisem, dostawa 3 dni. Dziekuję
pixel