Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyłączniki róznicowoprądowe

( ilość produktów: 2 )

Wyłączniki różnicowoprądowe to jeden z elementów zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej od strony AC. Potocznie określane są jako róznicówki czy bezpieczniki różnicowoprądowe.

Zadaniem wyłączników różnicowoprądowych jest rozłączenie obwodu elektrycznego po wykryciu sytuacji, w której prąd elektryczny wypływający z niego nie jest równy prądowi wpływającemu. Wyłączniki różnicowoprądowe służą do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym w czasie kontaktu pośredniego bądź bezpośredniego. Zadaniem wyłączników różnicowoprądowych jest również ograniczenie uszkodzenia urządzeń np. falowników oraz zapobieganie pożarom urządzeń.

Wyłączniki różnicowodprądowe składają się z 4 elementów. Pierwszym z nich jest zestyk torów prądowych z dźwignią załączającą. Drugim elementem jest wyzwalacz różnicowoprądowy – najczęściej przekaźnik spolaryzowany. Kolejnym elementem jest pierścień ferromagnetyczny z przewodami fazowymi i neutralnym. Ostatni element to obwód testowania wyłącznika, dzięki któremu można sprawdzić sprawność różnicówki w trakcie jej użytkowania.

Wyłączniki różnicowoprądowe – zasada działania

Wyłączniki instaluje tak, aby przechodziły przez nie przewody fazowe i przewód neutralny (zerowy). Jeżeli dojdzie do uszkodzenia instalacji – prąd ucieka na obudowę, bądź na osłony urządzeń elektrycznych. Wówczas wartość prądu w przewodach fazowych jest inna niż w przewodzie zerowym. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas różnicówka odłącza instalację od zasilania.

Wyłączniki różnicowoprądowe do fotowoltaiki w PVSTAR.PL

W naszej hurtowni w Krakowie znajdą Państwo wyłączniki różnicowoprądowe renomowanych producentów. Jest to producent aparatury modułowej i fotowoltaicznej, który działa na polskim rynku już od ponad 10 lat i cieszy się dobrą opinią wśród instalatorów. Wyłączniki różnicoprądowe do fotowoltaiki posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, świadczące o wysokim poziomie bezpieczeństwa, jakie gwarantują dla instalacji fotowoltaicznych i elektrycznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2022-07-28
To już mój trzeci zakup w sklepie PV star i pewnie jeszcze nie ostatni. Rozbudowuję moją instalację PV i dokupowałem panele.Tak jak mój pierwszy zakup paneli 16 szt. tak i drugi 7szt bardzo dobrze zabezpieczony do transportu , wzorowy kontakt. Fachowa wiedza ludzi którzy tam pracują. Uczciwa firma!
pixel