Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabezpieczenia DC instalacji fotowoltaicznych

( ilość produktów: 18 )

Instalacje fotowoltaiczne od strony DC mogą zostać uszkodzone w wyniku wyładowań atmosferycznych czy przepięć. Stosując dodatkowe zabezpieczenia unikamy uszkodzenia falownika, całej instalacji, a nawet pożaru całego domu. Każdy falownik ma swoje wewnętrzne zabezpieczenia na wypadek przepięć, ale nie w każdej sytuacji są one wystarczające. Ponadto w wyniku ich zadziałania cały falownik trzeba zdemontować i zawieźć do serwisu, a w tym czasie zostajemy pozbawieni prądu.

Zabezpieczenia PV DC sprawiają, że do uszkodzenia falownika nie dojdzie, a w razie ich zadziałania – wystarczy wymienić uszkodzony element, a dostawy prądu zostaną przywrócone.

Zabezpieczenia DC do fotowoltaiki z hurtowni PVSTAR.PL w Krakowie

W ofercie hurtowni PVSTAR.PL znajdą Państwo oprócz zabezpieczeń AC PV, również zabezpieczenia DC do fotowoltaiki. Są to produkty renomowanych marek. Jedną z nich jest niemiecka firma Weidmüller, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

Zabezpieczenia PV DC to między innymi ograniczniki przepięć, dzięki którym zabezpieczymy całą instalację fotowoltaiczną na wysokim poziomie. Drugim rodzajem zabezpieczeń PV DC, które znajdują się w ofercie hurtowni PVSTAR.PL są wyłączniki topikowe z wymiennymi wkładami 10x38 o różnej mocy, dzięki czemu można je dobrać odpowiednio do potrzeb naszej instalacji fotowoltaicznej.

Zabezpieczenia PV DC mają budowę modułową, która umożliwia wymianę tylko jednego elementu bez potrzeby demontażu całej rozdzielni PV. Ograniczniki przepięć posiadają wymienne wkłady, z kolei bezpieczniki topikowe posiadają wymienne wkładki, co stanowi duże ułatwienie w przypadku ich zadziałania. Wystarczy wymienić wkład, aby zlikwidować usterkę i dalej cieszyć się darmową produkcją prądu.

Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, jakie zabezpieczenie DC do fotowoltaiki wybrać, możecie również skorzystać z gotowych rozdzielni DC dostępnych w ofercie PVSTAR.PL.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-24
Szybką dostawą. Towar zgodnie z ofertą
2022-07-28
To już mój trzeci zakup w sklepie PV star i pewnie jeszcze nie ostatni. Rozbudowuję moją instalację PV i dokupowałem panele.Tak jak mój pierwszy zakup paneli 16 szt. tak i drugi 7szt bardzo dobrze zabezpieczony do transportu , wzorowy kontakt. Fachowa wiedza ludzi którzy tam pracują. Uczciwa firma!
pixel