Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyłączniki nadprądowe

( ilość produktów: 29 )

Zabezpieczenie fotowoltaiki od strony AC jest istotne ze względu na bezpieczeństwo całej instalacji, jak i budynków, dla których ta instalacja produkuje prąd. Jednym z elementów, którzy służy do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej od strony AC jest wyłącznik nadprądowy - inaczej znany również jako eska, bezpiecznik czy wyłącznik nadmiarowo-prądowy.

Wyłączniki nadprądowe mają za zadanie zabezpieczać obwody elektryczne przed przeciążeniami i zwarciami. W latach 90-tych w Polsce wyłączniki nadprądowe zostały wyparte przez bezpieczniki topikowe bądź automatyczne. Ich zaletą jest możliwość wielokrotnego zadziałania – wystarczy wymienić wkładkę bądź załączyć bezpiecznik.

Wyłączniki napdrądowe – podział ze względu na typ

Wyłączniki napdrądowe można podzielić na kilka typów. Wyłączniki typu B są najczęściej spotykanymi wyłącznikami, które zazwyczaj stosuje się w mieszkaniach bądź lokalach komercyjnych. Mają za zadanie zabezpieczać obwody gniazdkowe, obwody oświetleniowe oraz urządzenia AGD i RTV o niewielkim prądzie rozruchowym. Wyłączniki nadprądowe do fotowoltaiki typu C służą do ochrony urządzeń o wyższych wartościach prądu rozruchowego.

Do rzadziej spotykanych wyłączników nadprądowych zalicza się wyłączniki typu A, które mają działanie bezzwłoczne. Stosuje się je do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych wrażliwych na fluktuacje. Innym typem wyłączników nadprądowych są wyłączniki typu D stosowane w instalacjach elektrycznych przemysłowych i służą one do zabezpieczenia dużych maszyn przemysłowych takich jak turbiny czy generatory przemysłowe prądu.

Wyłączniki nadprądowe do fotowoltaiki w PVSTAR.PL

W PVSTAR.PL znajdą Państwo wyłączniki nadprądowe typu B i C, które z powodzeniem wystarczą do zabezpieczenia małych i średnich instalacji fotowoltaicznych od strony AC. Wszystkie wyłączniki nadprądowe, które mamy w ofercie, to wyłączniki renomowanych dystrybutorów aparatury modułowej. Wyłączniki nadprądowe posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty zgodności z najnowszymi normami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 21 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-07
Profesjonalne podejście do klienta, sprzedawca doradził i wszystko działa jak należy
2022-03-08
Szybka dostawa, dobra cena.
pixel