Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Fotowoltaika – czy warto?

2020-12-06
Fotowoltaika – czy warto?

Fotowoltaika to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki zarówno na świecie jak i w Polsce. Instalacje PV można znaleźć w mieście na budynkach użyteczności publicznej jak i na dachach dużych zakładów przemysłowych czy obszarach wiejskich na dachach domków jednorodzinnych. Dzięki róznym programom dofinansowujących fotowoltaika, jest co raz bardziej dostępną inwestycją, która zwraca się po kilku latach.

Fotowoltaika to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na uniezależnienie się od ciągle rosnących cen energii elektrycznej. Ludzie co raz częściej szukają rozwiązań, dzięki którym obniżamy nasze rachunki za prą. Panele fotowoltaiczne produkują prąd za darmo, a ewentualne nadwyżki prądu można sprzedać do zakładu energetycznego i odebrać go, gdy produkcja prądu jest na najniższym poziomie – w zimie. Moduły fotowoltaiczne, które dostępne są w naszym sklepie tutaj, można zamontować zarówno na dachu jak i na gruncie, a ich zakup zwraca się nawet po 6 latach.

Ochrona środowiska naturalnego

Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii, którym są instalacje pv, przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego po przez mniejszą emisję gazów cieplarniarnych i dwutlenku węgla. Jest to bardzo ważny aspekt fotowoltaiki – ekologiczne rozwiązania są bardzo istotne w naszym życiu, gdyż nasze powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Zimą dodatkowo jesteśmy narażeni na smog, który powstaje między innymi na skutek palenia węglęm czy plastiku(co jest obecnie zabronione). Dodatkowo odnawialne źródła energii kończą się, a stosowanie fotowoltaiki wszedzie tam gdzie jest to możliwe, spowalnia ten proces.  Opalenie węglem czy prądem staje też co raz mniej opłacalne gdyż ich ceny stale rosną.

Niezależność

Co raz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu mogą uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej. Podwyżki prądu to nie nasz problem. Zaletą fotowoltaiki jest to, że działa przez cały rok– nawet w pochmurne dni, a gdy tej energii elektrycznej wyprodukujemy za mało, możemy zabrać to co oddaliśmy w lecie do zakładu energetycznego. Można też zamontować sobie akumulator energii dzięki czemu wyprodukowaną przez panele słoneczne energię, możemy zbierać na mniej produktywną porę roku.

Bezobsługowość

Cała instalacja z inwerterem, który posiadamy w naszej ofercie, na czele działa bezobsługowo.

Długożywotność

Wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej cechują się długą gwaranacją produktową. Oferowane przez nas panele posiadają 12-letnią gwarancję produktową i 25-letnią gwarancję mocy (Longi Solar). Również inwertery mają długi czas efektywnej pracy. Zakupy instalacji fotowoltaicznej jest więc inwestycją na długie lata, a niejednorazowym wydatkiem w krótkim czasie.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-05
wygodnie można wybrać produkt , płatność błyskawiczna , szybka dostawa ok. doby wszystko ok.
2022-08-30
Szybka realizacja zamówienia. Zgodnie z opisem, dostawa 3 dni. Dziekuję
pixel