Ciągle rosnące ceny prądu a co za tym idzie również rachunków na energię elektryczną, wpływają nie tylko na przedsiębiorców, ale dotykają również budżety domowe indywidualnych gospodarstw. Klienci indywidualni zaczęli szukać rozwiązań, które w znaczny sposób ograniczyłyby rachunki za energię elektryczną. Dodatkowo pojawiła się moda na bycie ekologicznym, dlatego ludzie szukają proekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie instalacja PV czy pompy ciepła.

NOWY FORMULARZ WNIOSKU od dnia 15.12.2022 r.
- Dla Grantobiorców (Wnioskodawców) rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie tzw. net-billing oraz dla Grantobiorców (Wnioskodawców) rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy nie skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem przejścia na system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej tzw. net-billing,
wysokość dofinansowania w formie dotacji wynosi:
• W przypadku zgłoszenia do dofinansowania tylko mikroinstalacji PV – kwota dofinansowania wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 tys. zł;
• W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z elementem dodatkowym dofinansowanie wyniesie:
- do mikroinstalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł;
- do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 tys. zł;
- do magazynów ciepła do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 5 tys. zł;
- do systemu EMS / HEMS do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 3 tys. zł;

Fotowoltaika to prężnie rozwijający się sektor gospodarki nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ciągle rosnące ceny energii elektrycznej oraz niepewność dostaw jeżeli chodzi o gaz ziemny, wykorzystywany głównie do ogrzewania sprawia, iż Polacy zaczęli się żywo interesować montażem instalacji fotowoltaicznych w swoich domach.

Dzięki zastosowaniu modułów fotowoltaicznych możemy cieszyć się darmową energię elektryczną prosto ze Słońca. Zimą, fotowoltaika zazwyczaj nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii na nasze potrzeby.