Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Programu Mój Prąd 4.0 - szczegóły

2022-04-27
Programu Mój Prąd 4.0 - szczegóły

Programu Mój Prąd 4.0 - szczegóły

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło 15 kwietnia szczegóły kolejnej edycji programu Mój Prąd.  Oprócz dofinansowania mikroinstalacji, zdecydowano się na rozbudowę programu i dofinansowanie również magazynów energii, magazynów ciepła oraz systemów zarządzania energią. Zadaniem programu Mój Prąd 4.0  ma być również wypracowanie nowego sposobu postrzegania produkcji energii. Wnioski będą rozpatrywane tylko drogą elektroniczną, co usprawni cały proces. We wcześniejszych edycjach aż 40 % wniosków było wypełnione błędnie. Przede wszystkim jednak trzeba zaznaczyć, iż z kolejnej odsłony Mój prąd 4.0 będą mogli skorzystać tylko prosumenci w ramach systemu net-biling, jednak nie muszą być to osoby, które mają instalacje fotowoltaiczne przyłączone po 1 kwietnia 2022 roku.  

Dla nowych prosumentów wchodzących w system net-bilingu do samej instalacji fotowoltaicznej przewidziano dofinansowanie w wysokości maks. 5 000 zł. Można też otrzymać dotację w wysokości do 5 000 zł na magazyn ciepła lub 7 500 zł na magazyn energii elektrycznej. Jeżeli zamontujemy systemy HEMS/EMS, wówczas możemy otrzymać do 3000 zł dodatkowego dofinansowania.  W przypadku osób, które planują rozbudowę już istniejącej instalacji o urządzenia magazynujące energię i przejdą na „net-billing” otrzymają datację w wysokości do 2000 zł.

PVSTAR - magazyny energii, magazyny ciepła i falowniki hybrydowe niedługo w ofercie!

PVSTAR to hurtownia fotowoltaiczna w Krakowie, które w swojej ofercie posiada moduły fotowoltaiczne i inne akcesoria potrzebne do montażu paneli fotowoltaicznych na różnych płaszczyznach. W ofercie hurtowni fotowoltaicznej PVSTAR znajda Państwo zestawy fotowoltaiczne do zamontowania bezpośrednio na gruncie bądź na dachu.  HURTOWNIA fotowoltaiczna PVSTAR w niedalekiej przyszłości ma zamiar wprowadzić magazyny energii, magazyny ciepła i falowniki hybrydowe znanych i cenionych producentów.

Szczegółowe informację i składanie wniosków o dotację w programie Mój Prąd 4.0 na stronie: https://mojprad.gov.pl/

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-07-28
To już mój trzeci zakup w sklepie PV star i pewnie jeszcze nie ostatni. Rozbudowuję moją instalację PV i dokupowałem panele.Tak jak mój pierwszy zakup paneli 16 szt. tak i drugi 7szt bardzo dobrze zabezpieczony do transportu , wzorowy kontakt. Fachowa wiedza ludzi którzy tam pracują. Uczciwa firma!
2021-06-19
Bardzo miła obsługa klienta, opłata za transport niewygórowana bardzo polecam tą firmę
pixel